showreel showreel

Organizacja kina letniego plenerowego

 

Kino plenerowe - kompleksowa organizacja

Kina plenerowe są świetnym sposobem na wiosenno-letnią rozrywkę, zdobywającym z roku na rok coraz więcej fanów. Niezależnie od tego, czy pokazy odbywają się w ogrodzie, miejskim parku, nad rzeką, w knajpie czy jak czasem się zdarza – na łodzi, impreza jest połączeniem swobodnego stylu pikniku i wyjścia do kina.

Jednak żeby wszystko przebiegało zgodnie z planem, zorganizowanie kina na świeżym powietrzu wymaga przygotowań, które warto zlecić doświadczonym w branży profesjonalistom.

Organizacja kina letniego 

Pierwszym z kroków, jakie należy podjąć, to wybranie odpowiedniego miejsca – co tylko pozornie może wydawać się dość prostym zadaniem. Jeśli pokaz ma odbyć się dla kameralnej grupy ludzi, wtedy sprawa jest łatwiejsza, przy większej ilości ludzi i komercyjnej imprezie – należy wziąć pod uwagę więcej detali (od podstawowych, takich jak ustawienie ekranu, odpowiednie rozmieszczenie miejsc, dostęp do miejsc z przekąskami i napojami, zaplecza sanitarnego po takie, mogłoby się wydawać detale, jak okoliczne oświetlenie czy komary). Nasi specjaliści zajmą się także przygotowaniem odpowiedniej atmosfery – lampek, lampionów i oświetlenia, które stworzy odpowiednią atmosferę, jednocześnie nie przeszkadzając w odbiorze prezentowanych treści.

Kino letnie z perfekcyjnie dobranym repertuarem

Kolejną ważną sprawą jest także odpowiednie dostosowanie filmów i odbiorców. Sprawa jest prostsza, gdy ma to być przegląd danych filmów, a komplikuje się, kiedy trzeba wybrać filmy do projekcji dla większego, zróżnicowanego grona odbiorców. I choć od początku trzeba się pogodzić z tym, że wybór nie zadowoli wszystkich, to z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdzają się klasyki – z rodzaju tych, które każdy widział już sto razy, ale nikt nie będzie protestował przed zobaczeniem ich po raz sto pierwszy (jak Śniadanie u Tiffaniego, Grand Budapest Hotel, Nietykalni czy Lśnienie).

Powodem, dla którego warto zlecić kino plenerowe profesjonalistom jest zaplecze techniczne – prawdziwym kluczem do sukcesu jest odpowiednio ustawiony sprzęt i nagłośnienie, koniecznie przetestowane wcześniej i zabezpieczone w razie nagłej zmiany pogody. Nie mniej ważne jest także całe zaplecze cateringowe – zależne od tego, czy ma być serwowane w postaci baru z przekąskami i ogródka piwnego, w bardziej wysmakowanej postaci czy gdzieś pomiędzy (jak na przykład propozycje Fever Picnic).

Tematyczne kino plenerowe

Niewątpliwie dobrym rozwiązaniem są także plenerowe kina tematyczne, czyli połączenie tematyki filmu z odpowiednio dobranym cateringiem i imprezą towarzyszącą.

Zaplanowanie kina letniego może nie jest łatwym zadaniem, ale odpowiednio wcześnie i przemyślanie zaplanowane – zawsze jest porcją dobrej rozrywki.

Kina letnie - opinie naszych klientów
1 / 10
Skontaktuj się z nami
Podanie danych osobowych oraz wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fever z siedziba w Krakowie. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na Pani/Pana pytania i wnioski zawarte w formularzu kontaktowym. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne, aby otrzymywać odpowiedzi od Administratora. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, co oznacza, że przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów Administratora. Prawnie uzasadnionym interesem Administratora jest komunikacja z użytkownikami strony internetowej. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do udzielenia Pani/Panu odpowiedzi na pytania i wnioski. Pani/Pana dane osobowe mogą być też przetwarzane po tym czasie, do upływu terminów przedawnienia ewentualnych roszczeń. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Ma Pani/Pan również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie przez Administratora Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy dotyczące przetwarzania danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.